Заливка пінополіуретану

Заповнення «колодязевої кладки»методом заливки пінополіуретаном.

Ще з часів Австро – Угорщини економний господар задавався питанням економії дров та вугілля на опалення своєї оселі та допоміжних приміщень. Шукаючи варіанти утеплення, будівельники розробили так звану «колодязеву кладку». Принцип її влаштування полягав в створенні повітряних прошарків в несучих стінах.

При цьому, дві паралельних стіни були перев’язані між собою для забезпечення просторової жорсткості. З тих часів і до сьогоднішнього дня архітектори проектують, а будівельники втілюють в будовах «колодязеві кладки». Як правило, зазор «колодязевої кладки» коливається в межах 70-120мм. З давніх давен існувала теорія, що цей повітряний прошарок забезпечить додаткову теплову ізоляцію в несучій конструкції стіни. 

З огляду теплофізики, ми чітко бачимо, що так звана «точка роси» розташовується безпосередньо в порожнині «колодязевої кладки» що, як правило, призводить до накопичення вологи в колодязі, до промерзання цегляної кладки, що призведе до появи грибка, плісняви, мікробів. Заповнити порожнину мінеральною ватою чи пінопластом не представляється можливим, та і не бажано, так як це будуть місця скупчення гризунів. Не бажано використовувати в якості утеплювача так званий «піноізол», який є продуктом полімерізації оцтового формальдегіду який за своїми властивостями являється канцерогеном та має пористу структуру яка виконує функцію «губки», а значить буде накопичувати вологу. Негативний вплив оцтового формальдегіду на здоров'я людини не зникає в часі, він не вивітрюється. Аналогічну пористу структуру має так звана «Ековата», яка так само працює за принципом накопичення вологи в своєму масиві, що робить її провідником холоду в зимовий період.

Найкращим матеріалом для заповнення порожнин «колодязевої кладки» є жорсткий заливочний пінополіуретан (ППУ), який заливається в порожнину кладки поетапно. Під час росту в порожнині кладки пінополіуретан заповнює всі можливі непроклади між цеглами, та надійно зв’язує внутрішні та зовнішні ряди цегли «колодязевої кладки» між собою, та усуває «містки холоду». Така конструкція заповнення порожнини «колодязевої кладки» дає можливість  позбутися зайвого шуму, обійти та загерметизувати віконні рами та дверні коробки, усунути можливі вібрації, та створити максимально ефективну теплову ізоляцію будівлі без «містків холоду».

Роботи виконуються у певній послідовності, поетапно починаючи від фундаменту, піднімаючись вверх по стіні і закінчуючи шатровою покрівлею.


 1. Порожниста стіна                                2. Заливка ППУ                           3. Утеплення стіна

Якість заповнення порожнини «колодязевої кладки» жорстким ППУ та усунення «містків холоду» можна перевірити за допомогою тепловізійного знімання.